חשוב: השיעור שקיבלתם משר האוצר כחלון

כל מי שתולה תקוות בשר האוצר הנכנס, כחלון, קיבל שיעור חשוב בהון ושלטון היום כשכחלון הודיע שהוא מעביר את הסמכות לענייני הגז לראש הממשלה וזאת לכאורה בגלל מקורבים לשר, זה רק מוכיח לנו שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, ולכל מי שמפנטז על ירידת מחירים בנדל״ן חייב לדעת שיש 2 דרכים להוריד את מחירי הדירות האחת מהירה והרסנית והשניה איטית ולא ברורה. 

המהירה וההרסנית היא בעצם העלאה מהירה של הריבית (שתעלה במוקדם או במאוחר) מה שיגרום להעלאת ההחזר החודשי ובעצם לזה שמשפחות ייאלצו למכור את הנכסים כי לא יוכלו לעמוד בהחזר החודשי דבר שישחרר לשוק מאות נכסים ובאותה הנשימה יגרום לאינפלציה כאוס ופחד בקרב אזרחי ישראל ובקרב רוכשי דירות למגורים.  

הדרך האיטית ובטוחה זה לתכנן ולבנות בכמויות אדירות ובמחירים למשתכן, בניין של סטנדרטי לוקח לו כשלוש שנים כולל הזמן שלוקח לקבל היתר והזמן שלוקח לבנות בפועל ואני לא משבר על ת״א אלה על אזורים יחסית גמישים, זאת אומרת שמדובר בשנים על גבי שנים של תכנון ובניה ורק אחרי כארבע שנים באמת יהיו ירידות מחירים משמעותיות אבל לא יותר משווי הנכסים מיום קבל ההיתר!
וזה עוד לפני שדיברנו על להעביר רפורמות ולשנות ולהניע תהליכים

לכן חברים מי שמצפה לירידות מחירים בזמן הקצר או שיקבל אינפלציה וכאוס כדוגמא הראשונה או שייאלץ להמתין שנים רבות עד (אולי) שיקרה משהו בפועל!

  

השאר תגובה