משקיע בנדל"ן? חשוב שתקרא

משקיע בנדל"ן? חשוב שתקרא!

בשוק הנדל"ן של 2020 יש לא מעט הזדמנויות חלקן טובות מאוד חלקן טובות פחות

כמי שפונים אליו על בסיס יומיומי להשקעות בנדל"ן חשוב שגם אתם תדעו על אילו פרמטרים לשים דגש ולא להתפשר!

אם ההשקעה היא ארוכת תווך משמע הקניה היא לצורך השכרת הנכס לתקופה ארוכה חשוב מאוד להתבונן על האזור בהיבט של השבחה, בנייני רכבת בתווך של ה 10-15 שנה ברוב אזורי המרכז יועדו לפרויקטים של פינוי בינויי לכן יש להם פוטנציאל השבחה גבוהה

בנייני "קובייה" שאין להם מעלית לרוב הדירות יהיו זולות יותר במחיר מהמקבילים שלהם עם מעלית וגם להם יש סיכוי טוב שבעתיד יורם שם פרויקט תמ"א 38 (שכולל לרוב מעלית חיזוקי המבנה חיפוי וחידוש המבנה ותוספות כאלו ואחרות) שתופס תאוצה בשנים האחרונות, אבל שימו לב שבבניינים שבקומות האחרונות יש דירות גג הסיכוי שיהיה שם פרויקט תמ"א 38 קלוש, לכן פחות מומלץ לקנות שם דירות להשקעה בבניינים אלו לצורך השקעה.

אזורי ביקוש כמו מרכזי הערים, קירבה לים, נגישות, חניה, דירות גדולות, קומות נמוכות, מכללות ומרכזי לימוד להשכלה גבוהה וכד' יגרמו לכך שיהיה קל הרבה יותר להשכיר את הנכסים הללו והתשואה עליהם תישאר כל השנה.

מה שכן גם בעתיד כשתרצו למכור אותם יהיה קל יותר למכור דירות עם רמת ביקוש גבוהה, החיסרון באזורים אלו שלרוב המחירים שלהם יקרים יותר מדירות אחרות שלא באזור ביקוש ובהתאם התשואה עליהם יורדת.

הפרמטר החשוב ביותר הוא מחיר הנכס, לא חשוב המחיר עצמו כמו התשואה שנקבל על הנכס לכל השנה, החישוב הוא פשוט מאוד:

תשואה יפה בנדל"ן לדירת מגורים יד שניה סטנדרטית נע סביב ה 4-5% בערך, וכך מחשבים את התשואה הגולמית:

כמובן שאם אתם לוקחים משכנתא ההחזר החודשי חייב להיות נמוך מהתשלום בעבור השכירות החודשית כדי שלא ייבצר מצב שבו אתם משלמים כסף על נכס שאתם בכלל לא גרים בו!

אל תשכחו לבדוק ריביות וסימולציות בנושא ההחזר החודשי לשנים הקרובות מול הבנקים!

בהצלחה ותעשו השקעה נבונה…

אייל ימיני-השם שלך בנדל"ן!

050-3539955

Remax Center

מקבוצת ימיני-YEMINI GROUP

דב הוז 66, חולון.

השאר תגובה

תיווך, הכשרת סוכנים, שיווק ויזמות.

%d בלוגרים אהבו את זה: