קונים נכס? אל תשכחו לבדוק…

קניית נכס מתחילה בלאהוב את הנכס ומסתיימת בחוזה.

אם ראיתם נכס שבאמת אהבתם והגעתם להסכמה על המחיר עצרו!

הדבר הבא שאתם חייבים לעשות לפני שאתם מעבירים פרטים לעו"ד חשוב מאוד לבדוק שהנכס כשר לקניה!

שלא תבינו לא נכון על העו"ד לבדוק ביסודיות כל פרט ופרט לגבי הנכס אבל גם העו"ד הוא בן אדם ותמיד עדיף עוד "זוג עיניים"
אז אני שמח לשתף אתכם במה צריך לבדוק לפני שחותמים על הסכם מחייב!

1. כמו לכל אדם גם לכל נכס יש ת.ז הת.ז של הנכס נקרא "נסח טאבו" את הנסח טאבו ניתן להוציא דרך אתר (זה)  אבל לפני כדאי להוציא את הגוש והחלקה באתר (זה) לידיעתך האתר מאובטח וניתן לשלם דרך כרטיס אשראי עלות הוצאה של נסח טאבו עולה כ 10 ש"ח אני תמיד ממליץ להוציא נסח מרוכז כך ניתן לדעת גם מה קורה בבניין כמו מי בנה, למי יש חניה צמודה, מי בחריגת בנייה, ומה הוא הרכוש המשותף. אל תיבהלו מהמ"ר שכתוב בנסח יכול להיות שהוא לא מעודכן או שונה מהמציאות מה שיותר קרוב למ"ר המקורי נמצא בטופס הארנונה למרות שכמובן ניתן למדוד את הנכס או ע"י מד לייזר, ע"י שמאי או ע"י יועץ נדל"ן מקצועי שיעזור לכם להעריך את גודלו של הנכס.

אחרי שהוצאנו נסח טאבו צריך לבדוק:

א. שכל הבעלים שאמרו שהם הבעלים אכן רשומים כבעלי הנכס.
ב.  שחוץ מהערת אזהרה לטובת בנק (משכנתא) הנסח נקי מהערות אזהרה, (למרות שיש הערות שניתנות לטיפול לשאלות ספציפיות ניתן ליצור איתי קשר ואשמח לעזור בטלפון 0503539955 אייל ימיני- Remax Center מקבוצת ימיני- YEMINI GROUP )
ג. שאין איזו שהיא הערת אזהרה על חריגות בניה, משכנתאות בלירות לטובת גופים פרטיים שכבר לא פעילים והערת אזהרה על הימנעות מעשיית עסקה.
ד. האם הנכס רשום כטאבו פרטי, מנהל או אולי רשות מסויימת, חשוב לבדוק שאם הנכס רשום לצורך העניין על מנהל מקרקעי ישראל לראות שאכן שולמה החכירה לדורות (זה אמור להיות עד 49 שנים)

2. יש לפעמים מקרים שלא מופיע הערת אזהרה בטאבו אבל מופיע כל מיני הליכים בתיק בניין לכן גשו לרשות המקומית (העריה) תשאלו איפה נמצא הגנזך או ארכיון ואיפה ניתן לראות את תיק הבניין עכשיו לפי הכתובת של הנכס אתם יכולים לאתר את התיק בעבור השארת תעודה מזהה גם תוכלו לעיין בו מה שחייב לעניין אתכם זה קודם כל היסטוריה על בעלי הנכס והאם יש להם איזו שהיא חריגת בניה  או הליכים משפטיים במקרה ויש אל תלחצו יכל מאוד להיות שמדובר במשהו שניתן להסירו במקום כמו פרגולה או סוכה על הגג אבל מה שלא ניתן לכשירו בקלות מהווה בעיה לקניית הנכס מצדכם.
יש הרבה חברות שמתעסקות בהכשרת נכסים אבל זה דבר שבעל הנכס (המוכר) שלכם אמור לטפל בו וכמובן שזה דבר שלוקח לא מעט זמן!

3. אם החלטת לקנות נכס באופן עצמאי או דרך יועץ נדל"ן מקצועי חשוב שתעשו דו"ח חתך נתונים של מה שנמכר באזור של הנכס כדי לדעת שהמחיר שאתם משלמים הוא אכן מחיר הוגן ניתן לראות את כל הנתונים של העסקאות האחרונות באתר (זה) של רשות המיסים בגלל שיש לכם כבר את הגוש והחלקה כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכנס לאתר —-> ללחוץ על מידע נדל"ן מורחב —–> להגדיר לו סוג הנכס—> מהות העסקה שאתם מעוניינים לבדוק (אני תמיד משאיר על ה"הכל") —-> להקליד את הגוש שלכם גם ב"מגוש" וגם ב "עד גוש" תשאירו את אותו מספר!—-> מחלקה עד חלקה קחו לכם תמיד כמה עשרות חלקות פער כי חשוב לדעת גם מה נמכר בסביבת הנכס שלנו וחלקות לרוב זה רחובות צמודים—> במתאריך עד לתאריך תמיד תעשו את זה כשנה אחורה זאת האינדיקציה הטובה ביותר וכמובן לחצו על חפש!
טיפ קטן האתר פועל טוב יותר בדפדפן explorer

4. וודאו כי אכן יש לכם אישור למשכנתא עדיף תמיד לעבוד עם כמה בנקים במקביל ולהתמכר בניהם להשגת הריביות הרצויות

5. וודאו כי תנאי התשלום, תנאי הפינוי, התכולה וכל התחייבות עתידית שלכם היא אכן לשביעות רצונכם ומתאימה לכם

כל האתרים שיכולים לעזור לכם נמצאים כאן

בברכת אושר ואהבה בבית החדש שלכם!

אייל ימיני
10 שנות מצויינות בנדל"ן!
Remax Center מקבוצת ימיני- YEMINI GROUP
דב הוז 66, חולון.

השאר תגובה

תיווך, הכשרת סוכנים, שיווק ויזמות.

%d בלוגרים אהבו את זה: